Par AKROPOLE

 

Veidojot “Akropole” konceptu, mēs tiecamies nodrošināt jaunu iepirkšanās un izklaides pieredzes līmeni - mēs koncentrējamies uz jaunākās paaudzes piedāvājuma ieviešanu, kas sniegs mūsu klientiem plašu piedāvājuma klāstu vienuviet. Lieliska starptautisko un vietējo modes zīmolu kombinācija un plašas izklaides iespējas - slidotava, inovatīva koncepta kinoteātris, boulings, restorāni, bērnu izklaides zona, visi nepieciešamie ikdienas pakalpojumi - tādejādi piepildot “viss vienuviet” solījumu, kurš ir iesaiņots vēsturiskā mantojuma dizainā.

Multifunkcionālā centra izveidē liela nozīme piešķirta arī teritorijas vēsturiskajam mantojumam - agrāk šajā teritorijā atradās Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika. Tirdzniecības centrā ikviens varēs sajust Kuzņecova porcelāna fabrikas garu, jo, iedvesmojoties no vecās fabrikas ēkas, iekšpusē tiks veidota “vecpilsētas” zona, tajā izvietojot seno ķieģeļu ēku reprodukcijas. Ēkas dizainā būs arī ietverti būtiski elementi no kādreizējās fabrikas, piemēram, divi fabrikas skursteņi un Kuzņecova fabrikas logo, kas tiks izvietots uz vienas no fasādēm.

Tāpat arī padomāts par apkārtējās vides labiekārtošanu, rūpējoties par apkaimes iedzīvotāju labsajūtu. “Akropole” teritorijā tiks ierīkots bērnu laukumiņš, kā arī iestādīti daudz jaunu koku, tādejādi nodrošinātu zaļu vidi tuvējā apkārtnē.

“Akropole” veicinās reģiona attīstību ilgtermiņā - tirdzniecības centrā plānots nodrošināt darba vietas aptuveni 1500-1800 darbinieku. Īpaši tiks padomāts arī par ērtu autostāvvietu, satiksmes plūsmas un sabiedriskā transporta organizācijas nodrošināšanu, lai uzlabotu apkārtnes infrastruktūru un veicinātu efektīvāku piekļuvi centram.

Veidojot daudzfunkcionālo tirdzniecības centru “Akropole”, mums ir ļoti svarīgi domāt par ilgtspējīgiem risinājumiem. Lai sasniegtu šo mērķi, mēs īstenojam starptautiskos BREEAM sertifikācijas kritērijus, tādēļ arī prasības ir augstākas nekā tās ir noteiktas likumdošanā. Šīs darbības nodrošinās to, ka ēka tiks būvēta no kvalitatīviem materiāliem, tā būs videi draudzīga, tiks ietaupīta enerģija, ūdens resursi u.tml. „Akropole” būs pirmais daudzfunkcionālais tirdzniecības centrs Latvijā, kas būvēts atbilstoši šiem kvalitātes kritērijiem.

Daudzfunkcionālais centrs “Akropole” ir “Akropolis Group” meitasuzņēmums. “Akropolis Group” ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstību, tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā, tajā skaitā arī SIA “Akropolis LT” un SIA “Akropole Rīga”. Šobrīd “Akropolis Group” pārvaldībā ir trīs tirdzniecības centri Lietuvā un “Akropole” Rīgā būs pirmais uzņēmuma projekts ārpus Lietuvas.

“Akropole” ēkas dizainu izstrādāja arhitektu birojs “Sarma & Norde arhitekti”, kam ir bagātīga pieredze arī iepirkšanās centru projektēšanā. Iepazīties ar arhitektu pieredzi un projektiem iespējams šeit: http://sarmanorde.lv/